Saça Parlaklık Veren Bitkisel Yağlar

Saça Parlaklık Veren Bitkisel Yağlar
Saça Parlaklık Veren Bitkisel Yağlar

Bazı bitkisel yağlar saçları güçlendirerek saç uzamasına katkıda bulunur ve saç kırıklarını azaltırken aynı zamanda doğal parlaklık kazandırır. Bakım için kullanılan yağlar bilinen etkileri dışında çevresel etkenlere karşı da koruma görevini üstlenir. Dolgun, canlı ve parlayan saçlara sahip olmak için aktarlardan bulabileceğiniz yağlarla kürler hazırlayarak saçınıza maske hazırlayabilirsiniz. Saça Parlaklık Veren Bitkisel Yağlar kullanmadan önce saçınızın ne gibi bir bakıma ihtiyacı var onun tespitini doğru yapmalısınız. Kuru saçlar için kullanılacak yağ farklıdır. Kuru saça yanlış bitkisel yağlar kullanıldığında istenmeyen sonuçlar elde edebilirsiniz. Saç tipinize uygun yağları kullanım şekline göre ve ılık olarak kullandığınızda daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bitkisel Yağlardan Hangileri Saça Parlaklık Kazandırır?

  • Popüler olarak kullanılan ve bilinen bitkisel yağlardan birisi argan yağıdır. Yapımında biraz daha zahmetli olduğu için biraz pahalı olsa da argan yağının saçlara canlılık ve parlaklık kazandırdığı bilinmektedir. Yıpranan saçları düzelten, ince telli saçlara hacim kazandıran, aynı zamanda mat cansız saçlara ışıltı veren argan yağını uygulamakta kolaydır. Argan yağı nemli saça birkaç damla parmaklarla masaj yapılarak saç diplerine ve tüm saça sürülmelidir. Yarım saat kadar saçta bekletildikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada bir kez kullanılması saçın ekstra parlaklık kazanmasını sağlayacaktır.
  • Saç derisinde biriken ölü hücrelerin temizlenmesini sağlayan ve saça parlaklık ve yumuşaklık kazandıran bitkisel yağlardan biri de jojoba yağıdır. Jojoba yağını kuru saçlarda kullanmanız tavsiye ediliyor. Saçın her yerine mesaj yaparak yağı yedirdikten sonra saçta yarım saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Saçlarınız daha yumuşak ve parlak görünüme kavuşacak ve saç kırılmalarını da önleyecektir.
  • Saç bakımında kullanılan Saça Parlaklık Veren Bitkisel Yağlar arasında oldukça popüler olan Hindistan cevizi yağı kepeği yok eder, saçınızı yumuşatır ve saç derisinin kurumasını önler ve saçı güçlendirir. Nemli saça masaj yaparak uyguladıktan sonra iri dişli tarakla tarayıp ılık su ve şampuanınızla yıkayabilirsiniz. 

Bitkisel Yağlar Nasıl Kullanılır?

Saça Parlaklık Veren Bitkisel Yağlar bir kase içinde parmaklarla nemli saça uygulanması daha etkili sonuçlar verir. Saça uyguladıktan sonra en az yarım saat uzun saçları topuz yaparak boneyle bekletebilir ve ardından şampuan ve ılık suyla yıkamalısınız. Saçtan yağı arındırırken ılık su kullanmalısınız. Yağları saçtan kolay arındırmak için kovanın içine bir limon sıkarsanız arındırırken zahmet çekmezsiniz.  


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica