Saç Örülerek Nasıl Kıvırcık Yapılır?

Saç Örülerek Nasıl Kıvırcık Yapılır?
Saç Örülerek Nasıl Kıvırcık Yapılır?

Saç örülerek nasıl kıvırcık yapılır? Özellikle düz ya da hafif dalgalı saçlara sahip olan bayanların en büyük hayali hiç şüphesiz ki kıvırcık saçlı olmaktır. Öyle ki kıvırcık saçlara sahip olmak için çeşitli kimyasal işlemler ya da ısıl işlemler uygularlar. Evet, kıvırcık saç çoğu insana yakışan ve havalı bir saç tipidir. Fakat bu uğurda da saçları yıpratmak ne kadar doğru tartışılır. Kıvırcık saçlara sahip olmak için uygulanan doğal yöntemler de vardır. Bu sayede saçlarınız yanmaz, yıpranmaz ya da kurumaz. Bu şekilde saçlarınızı şekillendirmeniz halinde saçlarınız sağlıklı kalır ve de rahat bir şekilde sürekli yapılabilir.

Saçlar örme ile nasıl kıvırcık olur?

Saç örülerek nasıl kıvırcık yapılır? Bunu maddeler halinde gösterecek olursak;

 • Saçları yıkayın ve de havlu kullanarak fazla suyunu alın. Nemli hale gelmesi ile saçlarınızı örmeye başlayın. Bu işlemi gece yatmadan önce yapın ve ertesi gün uyandığınızda örgüleri açın.
 • Saçları gürlük durumuna göre 8 parça olarak ayırın. Enseden 2/3 tutam, önlerden 2/3 tutam ve yanlardan da 2/3 tutam alarak ayrı tokalar ile topuz şeklinde baş kısmınızda sabitleyin.
 • Sağ tarafa ayırdığınız tutamların birini ikiye bölünüz ve de her bir tutamı ayrı ayrı örerek uç kısımlarını lastik toka ile tutturun. Örgüleri sık yapın.
 • Diğer tutamlar için de aynı işlemi gerçekleştirin.
 • Geceden saçlarınızı bu şekilde sabaha kadar bekletin.
 • Sabah uyandığınızda saçları açarak baş aşağı yaparak saçları dökün. Ellerinizle karıştırarak hacim kazandırabilirsiniz. Sonrasında ise istediğiniz şekli verin.
 • Tercih doğrultusunda sabitlemek amacıyla sprey de kullanabilirsiniz.

Farklı bir teknik ile saçı kıvırcık yapmak

Saç örülerek nasıl kıvırcık yapılır? İlk olarak saçlar yıkanmalı, ardından da kurutulmalı. Hafif nemli bırakmanız, özellikle uç kısımların daha nemli olması bu tekniğin püf noktasıdır. Tüm saçı omzun bir tarafında buru yapın. Burgu yaptığınız saçları 10 dk. Boyunca bekletin. Saçlarınızın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre yarım saate kadar bekletebilirsiniz. Bu şekilde de istediğiniz kıvırcık saçlara sahip olabilirsiniz. 


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica