Saç Maşasıyla Su Dalgası Nasıl Yapılır?

Saç Maşasıyla Su Dalgası Nasıl Yapılır?
Saç Maşasıyla Su Dalgası Nasıl Yapılır?

Saçlara şekil vermek aslında sanıldığı kadar zor değildir. Bu saçlara şekil vermeden önce neler yapılmalıdır? Saçların temiz olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü yağlı saçlar şekil almaz ve kötü bir görüntü vermektedir. Bu yüzden saçlarınıza şekil vermeden önce temiz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Saçlara doğal bir görüntü vermek istiyorsanız su dalgası yapabilirsiniz. Peki su dalgası nasıl yapılır?

Su Dalgası Nasıl Yapılır?

Öncelikle saçlarımızın kuru olmasına özen göstermeliyiz. Çünkü nemli saçta daha sonra elektriklenmeler meydana gelebilmektedir. Daha sonra saçlara fön makinesi ve fön tarağı ile şekil verebilir ve saçlarınızı bu şekilde kullanabilirsiniz. Peki, fön kullanamıyorsanız başka nasıl su dalgası yapılabilir diyorsanız işte tam burada saç maşası devreye girmektedir.

 Aslında bir çok şekillendirme aleti ile de yapılabilen su dalgası saç maşası ile nasıl yapılabilir bunu ele alacağız.

Saç maşası ile su dalgası yapılabilir mi?

Tabi ki yapılabilir. Bunun için saç maşanızı ısıtınız ve saçlarınızı ayırınız. Küçük parçalar halinde ayırdığınız saçlarınızı maşayla saracaksınız. Burada dikkat etmeniz gereken şey alacağınız saç miktarıdır. Küçük parçalar halinde almamalısınız. Biraz daha belirgin şekilde bukleler elde edebilmek için daha büyük parçalar kullanmalısınız. Bu saç parçalarını boydan değil yarısından alıp sarmalı ve şekil almasını beklemelisiniz. Daha sonra bütün bir saça aynı işlemi uygulayınız. Şekillendirme işlemi bittikten sonra saç köpüğü ve ya durulanmayan saç bakım kremlerinden biri ile buklelerinizi belirginleştirebilir daha iyi bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu aynı zamanda saçlarınızı da sabitleyecektir.

Saçlarınıza gerekli şekli ve bakımı yaptıktan sonra bir tarak yardımı ile saçlarınızı daha doğal bir görünüme kavuşturmak için ayırın. Buklelerinizin daha doğal bir görünüm kazanabilmesi için geniş bir tarak yardımı ile saçlarınızı tarayabilirsiniz. Bunu elleriniz ile yapmak da mantıklı olacaktır. Saçlarınızı biraz dağıttıktan sonra yüzünüzün şekline göre ortadan ikiye ya da yana doğru ayırarak kullanabilirsiniz. Uzun saçlarda daha güzel duran bu modeli kısa saçlarda da kullanmak mümkün. Uzun saçlarda klasik bir görünüm yaratırken kısa saçlara da modern bir hava katacaktır. Böylelikle saçlarınızı hem fön makinesi ile hem de saç maşası ile şekillendirerek kullanabilirsiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica