Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Öneriler

Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Öneriler
Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Öneriler

Saç dökülmesi kalıtsal özelliklere bağlı olsa da çevresel faktörlerde dökülmesini yüksek oranda artırır. Saların bakımının yapılması da cilt bakımı kadar önemlidir. Düzensiz ve sağlıksız beslenme, kullanılan ilaçlar, ısıyla çalışan şekillendiriciler, kullanılan kimyasal içeren şampuanlar saçların dökülmesinde etkilidir.  Saç boyaları kullanmak da yüksek oranda kimyasal içerdiği için kökleri zayıflatır ve saçı döker. Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Öneriler için saçlarınızın doğal bakımını yapmalı ve dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz.

Saç Köklerini Güçlendiren Yiyecekler Nelerdir?

 • Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Öneriler  arasında Koyu yeşil yapraklı sebzeler tüketmek, kabuklu kuruyemişler yemek, soya, yoğurt, havuç yemek saç köklerini güçlendirir.  
 • Yumurta protein açısından en güçlü besindir ve her gün düzenli tüketilmesi gerekir. Yumurta içerdiği vitaminler sayesinde saç köklerini güçlendirir.
 • Yoğun çalışma temponuz var ve beslenmenize yeteri kadar önem veremiyorsanız gerekli vitaminleri multi vitamin takviyeleri için doktorunuzla görüşebilirsiniz.
 • Şampuanla saçlarınızı temizliyorsanız şampuan saçların kurumasına neden olduğu için zarar verebilir. Şampuan sulandırarak kullanmak zararlarını azaltmaya yardımcı olacaktır. 
 • Saç derisini temizlemek için zeytinyağı kullanabilir haftada bir iki kez zeytinyağı bakımı yaparak saç köklerini güçlendirebilirsiniz.
 • Omega yağ asitleri içeriği bakımından zengin balık ve keten tohumu saç köklerini güçlendirecek etkiye sahiptir.

Saç Dipleri Nasıl Güçlenir?

 • Saç dibinde saçın korunmasını sağlayan tabaka bulunur. Bu tabakanın zarar görmemesi için saçın her gün değil haftada en fazla 3 sefer yıkanması yeterlidir. Saçı çok yıkamak saç köklerindeki tabakaya zarar verir ve saç nemini kaybeder.
 • Saçlarınızı tararken fırça kullanarak taramanız ve mümkün oldukça kuru taramamanız gerekir.
 • Saçlarınızı yüksek ısıya maruz bırakmamanız da önemlidir. Mümkün olduğunca saç kurutma makinesi kullanmamalı ve saç düzleştirici, maşa kullanmanız gerekiyorsa koruyucu serum kullanarak işlemi yapmalısınız.
 • Saç köklerini güçlendirmek için badem yağı, zeytinyağı, Hindistan cevizi ve jojoba yağlarıyla haftada bir masaj yaparak saç bakımınızı yapmalısınız. Koparak dökülmelere karşı etkili olacak yöntemler sayesinde saç kökleri güçlenecektir.  Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Öneriler sayesinde sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica