Saç Kırıkları Için Bitkisel Yağlar

Saç Kırıkları Için Bitkisel Yağlar
Saç Kırıkları Için Bitkisel Yağlar

Saçların şekillendirilmesi işlemi, yanlış tarak kullanımı, havadaki toz ve kirin saçı yıpratması gibi bir çok neden de dolayı saç uçları kırılmakta ve sağlıksız bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Kırıklar için yağ kullanımı oldukça önemli bir saç bakımıdır. Saç uçlarına yağ kullanmak saç kırılmasını önleyen ve saçı beslemeye yardımcı olan bir saç bakım yöntemidir.

Saç Kırıklarını Onaran Bitkisel Yağlar

Hint yağı:

Saç kırıklarını onaran ve saç kırılmasını engelleyen doğal Hint yağı, düzenli kullanım ile saçları besler, sağlıklı ve parlak olmasını sağlar. Kıvamlı bir yağ olan Hint yağı, saç yıkama işlemi öncesinde saç uçlarına iyice yedirilerek en az yarım saat bekletilmelidir. Yıkama esnasında iyice durulanması gerekmektedir. Kıvamlı ve koyu bir yağ olduğu için saçtan biraz zor arınmaktadır. Haftada bir saç uçlarına Hint yağı uygulayarak saç kırılmasını engelleyebilir ve saçınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Badem yağı:

Saçların hızlı uzamasını ve gürleşmesini sağlayan badem yağı, saç uçlarına uygulandığı takdirde saç kırıklarını da önlemekte ve onarmaya yardımcı olmaktadır. Yıkama öncesinde saç uçlarınıza sürdüğünüz badem yağını, başınızı bir bone veya havluya sararak 1 saat bekletmeniz gerekiyor. Sonrasında saçınızı durulayarak kurutma ve şekil verme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulayacağınız bu yöntem saçlarınızın daha parlak olmasını da sağlayacaktır.

Çay ağacı özü yağı:

Saç bakımında mucizevi etkiler yaratan ve saçı kökten uca besleyerek hayalinizdeki parlak ve gür saçlara çok kısa sürede sahip olmanızı sağlayan çay ağacı özü yağı, saç kırıklarını da onararak saçınıza tamamen bakım yapan ender ürünlerden birisidir. Diğer yağlara göre kullanımı daha farklıdır. Diğer yağlar yıkama öncesinde kullanılırken, çay ağacı özü yağı yıkama uygulamasından sonra kullanılmaktadır.

Nemli saça kırıkların olduğu bölgeye bu yağdan sürerek yaklaşık yarım saat bir havlu yardımı ile saçınızda bekletmeniz gerekmektedir. Sonrasında dilediğiniz gibi kurutup şekil verebilirsiniz. Kullanım sonrasında yağlı bir his bırakmaz. Saç kırıklarının onarımında en etkili ve kısa sürede sonuç veren yöntem çay ağacı özü yağıdır.

Hindistan cevizi yağı:

Yumuşak dokusu ve güzel kokusu ile kadınlar tarafından cilt bakımında oldukça fazla kullanılan Hindistan cevizi yağı, saç kırıklarını onarma konusunda da oldukça etkilidir. Yıkama öncesinde saç uçlarınıza Hindistan cevizi yağı sürüp, 20 dakika beklettikten sonra yıkayarak saç kırıklarının oluşmasına engel olabilirsiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica