RaiBlocks Nedir ? RaiBlocks Nereden ve Nasıl Satın Alınır ?

RaiBlocks Nedir ? RaiBlocks Nereden ve Nasıl Satın Alınır ?
RaiBlocks Nedir ? RaiBlocks Nereden ve Nasıl Satın Alınır ?

Raiblocks Nedir?

XRB kısaltması ile birlikte borsada işlem gören Raiblocks ölçeklenebilirlik, verimlilik ve üstün performans sağlama özellikleri ile birlikte yatırımcıların hayatına girmiş bir kripto para birimidir. Geliştirilmiş olan blok zinciri özelliği sayesinde anlık işlemlere sahip olan bir ağ sistemi dâhilinde yönetilmektedir. Proof-of-Stake algoritmasına sahip olan ağ sistemi ile birlikte işletilen Raiblocks, ağ geneli içerisinde yer alan fikir birliklerinin bir bütün halinde elde edilmesi adına önemli bir para birimi olarak piyasada yer alır.

Raiblocks Nasıl Çalışır?

Raiblocks içerisinde yer alan ağ sisteminin kendinde mevcut bulunan blok zincirinin her bir hesaba verdiği blok-kafes yapısına dayandığı görülür. Sistem içerisinde bulunan her bir hesabın kendi bakiyesine ve etkinlik geçmişine sahip oluyor olması hesap sahibinin yalnızca kendi hesabını değiştirebilmesini mümkün kılar. Raiblocks sistemi içerisinde kullanıcının işlem geçmişi ve kişisel bakiyesinin kısmi bir şekilde dağıtıldığı görülür. Sistemde yer alan kullanıcıların gönderen hesabı üzerinden miktarını düşürerek bir gönderim işlemi yapması gerekir. Bu işlemi ise alıcının hesap bakiyesine atılan bir alış işlemi izlemektedir.

Raiblocks İşlemleri

Kripto para biriminin hafif sistemlere dayandırılmış olması işlem ücretleri dâhilinde yatırımcıdan her hangi bir para istenmesinin ya da kesim ücreti alınmasının önüne geçer. Sistemdeki ağ üzerinden gerçekleştirilecek olan işlemin sadece bir UDP paketi üzerinden sağlanabilme imkânı bulunur. Sistem üzerinden yapılan bütün işlemlerin tek tek incelenmesi ilişki sorunlarının blok boyutu ile oluşmasını ortadan kaldırarak yatırımcılara güvenli işlem yapabilme imkânı sağlar. Proof-of-Stake algoritması sayesinde madencilik sistemlerine ihtiyaç duyulmaması Raiblocks işlemlerini ücretsiz kılan özelliklerinden bir tanesidir.

Raiblocks Özellikleri

Raiblocks para biriminin temelde yatan özelliklerine bakıldığı zaman;

 • İşlemlerin anlık olarak tamamlanabilmesi ile anlık onaylama süreçleri
 • Ölçeklenebilirlik
 • Kullanıcı hesaplarındaki bakiye ağırlıklı çalışan proof-of-stake algoritma tabanlı onaylama sistemleri
 • Özel olarak üretilen blok-kafes yapısı
 • İşlem ayrıntıları içerisinde yer alan her bir detayı doğrulamakla sorumlu olan hesap sahipleri
 • Para alım ve gönderim işlemlerinde ücret alınmaması
 • Kişisel ola hesaplar için özel olarak üretilen blok zincir sistemleri gibi özelliklerin yer aldığı görülür.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica