Kredi Kartı Eksi Bakiye Nedir?

Kredi Kartı Eksi Bakiye Nedir?
Kredi Kartı Eksi Bakiye Nedir?

Bankaların sizlere verdikleri kredi kartları hemen hemen hepsi sizin gelir düzeyinize göre ve düzenli harcamalarınıza bağlı olarak limitleri farklıdır. Her kullanıcının kendisine göre değişmektedir kredi kartı. Bu sebeple kredi kartının belli bir üst limiti bulunmaktadır. Limitinizi aşmanız durumunda eksi bakiyeye düşersiniz. Kredi kartı eksi bakiye nedir derseniz bu limiti aşmanız durumun da ay sonunda gelen ekstreniz de fazla ödeme yapmanız gerekebilir ya da eksi bakiyeye düşebilirsiniz. Her banka değil ama bankaların bazıları kredi kartı eksi bakiye olması koşulunu sunarak ek avans vermektedir. Fakat bunu belirtip bu özelliği açtırmanız gerekmektedir.

Kredi Kartı Eksi Bakiye

Ayrıca bankalar, kredi kartlarında ki limitin üzerinde ufak bir harcamaya onay verebilir. Bu tarz olaylarda ay sonun da gelen ekstreniz de kredi kartı eksi bakiye olarak kart limitinizi görebilirsiniz. Böyle bir problem ile karşılaşmanız durumunda fazladan borç ve faiz oranı ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Kredi Kartı Eksi Bakiye Nedir? Zararları Ve Yararları Nelerdir? 

Kredi kartı eksi bakiye nedir, nasıl bu sorunla baş edebilirim derseniz, öncelikle kredi kartı eksi bakiye bankaların size verdiği kredi kartlarının limitini aşıp fazladan harcama yapmanız demektir özetle. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için kartlarınızın limitlerini kontrol etmeli limitlerinin dışına çıkmadan harcama yapmalısınız. Eğer eksi bakiye ile ilgili bir anlaşmanız yok ise bankanız da kredi kartınızın limitinin dışına çıkmamaya özen göstermelisiniz.

Kredi kartlarınızda ki tüm harcamalarınızı, detaylı bir şekilde mobil işlemler ile telefonunuzdan ya da internet bankacılığı ile internetten takip edebilirsiniz. Detaylı bir şekilde gördüğünüz limitlerinizi ne kadar kaldığını ya da aylık borcunuzu görebilirsiniz.

Her bankanın kendine göre farklı eksi bakiye faiz oranları mevcuttur. Kullandığınız kredi kartının özellikleri de buna eklenirse faiz değişmektedir. Önceden daha fazla harcama yapmanıza yönlendirmek için bazı bankalar otomatik limiti kendileri yükseltirlerdi. Ya da sizin belirtmeniz ile bu işlemi yapmaktaydılar. Artık sizden habersiz, sizin onayınız olmadan kredi kartınızın limitini yükseltmemektedirler. Yaptığınız anlaşmaya göre değişir tabi ki bu seçenek. Kredi kartı eksi bakiye nedir? sorunuzun cevabı da bu şekildedir. Kredi kartını kullandığınız banka ile anlaşmanız yoksa sizin zararınızadır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica