Hızlı saç uzatma yöntemleri nelerdir? Saçları Hızlı Uzatmanın Yolu

Hızlı saç uzatma yöntemleri nelerdir? Saçları Hızlı Uzatmanın Yolu
Hızlı saç uzatma yöntemleri nelerdir? Saçları Hızlı Uzatmanın Yolu

Saçları hızlı uzatmanın yolu yıllardır aranmaktadır. Bu yollar da farklı şekillerde bulunup çeşitli kanallarla insanlığa yayılmaktadır. Burada da bu yollardan bazıları listelenmektedir.

Saçları Taramak!

Saçların sabah ve akşam periyodik olarak taranması en pratik saç uzatma yolu olarak bilinmektedir. Saçlar sağlıklı bir şekilde hareket ettiğinde, köklerde kanlanma dolayısıyla da sağlık oluşmaktadır. Saçlar tarandığında, köklerdeki hücreler kanlanmaktadır. Kanlanma da beslenme anlamına gelmektedir. Bu sayede en etkili v kolay yola saçlar daha hızlı uzayabilmektedir.

Saçlar Makinenin Soğuk Ayarında Kurumalı!

Saçların uzaması sağlıkla ilgilidir. Bünye ve saçlar ne kadar sağlıklı bir ortamdaysa o derecede sağlıklı görünen ve de hızlı uzayan saçlardan bahsetmek mümkün olabilmektedir.  Saçlar yumuşak bir havluya sarılı durarak da kurutulabilmektedir. Aslında en sağlıklı yöntem de budur. Fakat bu kadar süresi olamayanlar için yine de saç kurutma makinelerinin kullanımı kaçınılmazdır. Saçların soğuk fönle kurutulmasının, sinüzit oluşumunu sağlaması da muhtemeldir. Bunun için dikkatli olmak, hassasiyetlere göre davranmak önemlidir.

Saçları hızlı uzatmanın yolu olarak;

 • Maskeler
 • Kürler
 • Ağız yoluyla alınan besin takviyeleri

bulunmaktadır. Aslında hepsinin denenmesi ve en keyif veren, en etkili olduğu düşünülen yöntemde karar kılınması en mantıklı olanıdır. Bunun için de kişinin kendine zaman ayırması gerekmektedir. Saçlar aşağıdaki yağların kullanmamasıyla da çok hızla uzayabilmektedir.

 • Badem Yağı
 • Zeytinyağı
 • Gül Yağı
 • Susam Yağı
 • Hindistan Cevizi Yağı
 • Biberiye Yağı

Bu yağlar saçlara uygulanmalıdır. Duş sonrası ve öncesi bu yağların düzenli olarak kullanımı tavsiye edilmektedir. Saç yağı sürdükten sonra mutlaka el yapımı zeytinyağlı sabunla yıkanmalıdır.

Saç uzatan bir de meşhur soğan maskesi vardır. Soğan maskesi saçları hızlı uzatmanın yolu olarak uzun zamandan beri kullanılmaktadır. Bunun için;

 • Küçük bir soğan
 • 5 diş doğal sarımsak
 • 1 tane çubuk tarçın

gerekmektedir. Bu malzemeler birlikte kaynatılmalıdır. Kaynama süresi 15 dakikada tutulmalıdır. Sonra bu su süzülmeden ılınmaya bırakılmalıdır. Ilınan bu karışım süzülmelidir. Her gün bu sıvı saça sürülüp yıkanmamalıdır. Bundan dolayı bu kür geceleri kullanılmalıdır. Her defasında taze hazırlanması gereken bu karışımla saçlar çok hızlı uzamaktadır.

Saçları En Çabuk Ne Uzatır?

Saçları en çabuk ne uzatır? İşte en sihirli soru da budur?

 • Yağmur suyu
 • Saçı çekmek
 • Etlerin sinirlerini yemek

Saçların uzamasında faydalı olarak söylenmektedir. Belki eskiler saçlarını nisan yağmurlarında ıslattıkları için daha hızlı uzayan saçlara sahiptirler lakin günümüzde dünya oldukça kirli olduğundan, yağmur sularında asit de olabilmektedir. Bu yüzden de yağmur suları eskisi gibi saça fayda verememektedir. Bilakis bu şekilde saç hasarlanabilmektedir.

Etin sinir kısmını yemek de mümkün değildir. Çünkü artık kasaplar bu kısmı sorgusuz ve sualsiz atmaktadırlar. Fakat siz eğer rica eder de sinirlerinizi kasapta bırakmazsanız, bunları yiyerek güçlü saçlara sahip olabilirsiniz. Henüz ilimse açıdan bir ispatı olmayan bilginin eskiler tarafından onaylanıyor olması, doğru bir bilgi olduğunu düşündürmektedir.

Saçları çekmek de saçların uzaması için eskilerin kullandıkları yöntemler arasındadır. Fakat günümüzde bunun uygulanması çok mümkün değildir. Eskiden gerek anlamda saç çekme seanslarının yapıldığı bir gerçektir. Hatta bazı türkülerde bu ilginç faydalı durum esprili bir biçimde de anlatılmaktadır.

Saç Kürleri Saçları Hızlı Uzatabiliyor!

Saçları en çabuk ne uzatır sorusuna günümüzde evde yapılan kürlerle yanıt bulmak çok mümkün. Bazı kürlerin birkaç günde saçı 5 cm kadar uzattığı bildiriliyor. İşte o tariflerden biri de aşağıda yer alıyor.

Malzemeler

 • Portakal suyu 1 çay bardağı
 • Süt 1 su bardağı
 • Un 2 yemek kaşığı
 • Yer fıstığı 1 tatlı kaşığı ( Dövülmüş )
 • Mayonez 1 çay kaşığı ( Evde yapılmışı )

Uygulama

Tüm malzemeler karıştırılır ve saça sürülür. Bu karışım mutlaka yıkanmış saça sürülmelidir.  Saçta bu karışım 30 dakika bekletilmelidir. Sonrasında ılık suyla saç arındırılmalıdır. 30 dakika da havluya sarılı olarak saçın beklemesi sağlanmalıdır. Bu uygulama haftada en 1 defa uygulanmalıdır.

Bakımlar Saçlarda Etkilerini Gösterirler

Saçları en çabuk ne uzatır sorusuna kimyasal ilaçların kullanılması doğru değildir. Bu ürünler saç hücrelerini yormaktadır. İleriki dönemlerde sıkıntıların oluşmaması adına bu uygulamada özellikle doğal ürünlerin kullanılması lazım gelmektedir. Beyine yakın yerlerde yapılacak her işlemin önemsenmesi gerekmektedir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica