Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı Nasıl Olmalı?

Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı Nasıl Olmalı?
Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı Nasıl Olmalı?

Bir ev dekorasyonunda çiçek mutlaka olması gerekir. Çiçek; pozitif enerji, mutluluk, hareket ve canlılık getirir. Evinizde, iş yerlerinizde, bahçenizde bol bol çiçek kullanabilir, verdiği iyi havayı teneffüs edebilirsiniz. Çiçeğinize uyguladığınız davranış biçimi onları çok etkiler. Sevgi ile yaklaştığınız zaman çiçeklerinizin çok iyi açtığını, fakat ev ortamında huzursuzluk hakimse çiçeklerin de huzursuz olduğunu gözle görebilirsiniz. Çiçek almak istediğinizde uygun ortamı yakalamak mümkündür. Her çiçeğin yaşam alanı farklılık gösterir.

Ev Dekorasyonuna Göre Çiçek Tercihleri

Çiçeğinizi kullanacağınız odalarınızda odanın hakim olduğu renkler, hangi odada kullanılacağı, modern ya da düz bir dizayn, açık alan veya kapalı alan tercihleri önem arz eder. Modern dizayn edilmiş bir odada mutlaka orkide ve leylaklar kullanılmalı. Bu çiçekler modern odanıza şıklık katacaktır. Klasik bir dekorasyon ile yapılmış odanızda daha renkli çiçekler (gül, karanfil vb.) tercih edebilirsiniz.

Mavi ve Yeşil Tonları

İnsanların içinde bulundukları ruh hali çiçeklerin seçiminde büyük bir rol oynar. Huzurlu bir ortam için mavi ve yeşil tonlarını çiçeklerinizde tercih ediniz. Sakinlik ve dinginlik hislerine kapılmak içinde bu renk çiçekler oldukça idealdir.

Kırmızı ve Turuncu Tonları

Kendinizi enerji dolu hissettiğinizde, bu ruh hali sizi kırmızı ve turuncudan oluşan çiçek tonlarına yönlendirmeli.

Sarı ve Şeftali Tonları

Çiçek deyip geçmemek gerekir. Sağlığınız ile ilgili sıkıntılı bir durum karşısında sarı ve şeftali rengi çiçekler iyileştirme etkisi ile sizin sağlığınızla daha etkili olacaktır.

Pembe, Eflatun, Mor Tonları

Bu renkteki çiçekler size romantik ortamlar sağlayacaktır.

Odanızın Bölümlerine Uygun Çiçekler

Giriş kapınız için istediğiniz tonlarda çiçek yaptırabilirsiniz. Oturma odanızda sehpa üzerine demet çiçek, cam önlerine saksı çiçekleri; yatak odanızda baş ucunuzda çiçek bulundurmanız güne iyi başlamanızı sağlar; banyo da küçük bir vazo içinde ufak dallardan oluşan çiçekler; mutfağınızda ise yemek yapma esnasındaki yorgunluğu alması adına masanızın üzerine bir demek çiçek kondurabilirsiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica