Ev Dekorasyonu Ürünleri Nelerdir?

Ev Dekorasyonu Ürünleri Nelerdir?
Ev Dekorasyonu Ürünleri Nelerdir?

Ev dekorasyonu ürünleri denildiğinde akla birçok türde değişik şeyler gelmektedir. Mesela; eşyalar, mobilyalar, aksesuarlar, boyalar, duvar kağıtları gibi. Özellikle hanımların ilgisini çeken dekorasyonlar zamanla erkeklerinde ilgisini çeker oldu. Eve mükemmel dekorasyon yapmak için önce hayaller kurulur ve ardından bu hayalleri gerçekleştirmeye çalışırız. En güzel dekorasyon ürünleri satan dükkanlara gidilir ve birçok fikir alınır. Daha sonra bu fikirleri hayallerimize katar muhteşem tablolar çıkarırız. Sizde evinizi yeniden tasarlamak ve harika bir görünüm kazandırmak istiyor olabilirsiniz. Hatta yeni aldığınız bir evin içine uyum sağlayacak dekorasyon ürünleri aramaya başlamışsınızdır. Bende size bu konuda yardımcı olmak isterim.

Ev Dekorasyonu Ürünleri İçin Öneriler

Ev dekorunda yatak odası ve salon gözde odalardır. Şimdi bunlara mutfakta eklenilmektedir. Bayanlar mutfaklarının temiz, düzenli, şık, uyumlu hatta mükemmel görünmesini ve beğenilmesini severler. Mutfak dekorunda renk uyumuna dikkat etmek gerekir aşırı zıt renkler mükemmelliği bozar. Az uyum olunca da mutfak şık bir görünüme sahip olamaz. Bunun için yapmanız gereken, ilk ele almanız mutfak dolaplarıdır. Dolabın rengi koyu renkler ise mesela; siyah, kahverengi, lacivert ise ve bunlara beyaz veya krem tonları eşlik ediyorsa diğer aksesuarları daha canlı kullanmanız gerekir. Bangonuz geniş ise bir köşesine mutfak aletlerinden herhangi birini koyabilirsiniz. Meyve sıkacağı olabilir veya ketıl koyabilirsiniz. Mutfağınızda yemek masanız varsa onun bulunduğu duvara içinizi açacak bir arka fon duvar kağıdı yapıştırabilirsiniz. Eğer mutfağınız küçük ise duvar kağıdı sıkıcı gelebilir. Çünkü duvar kağıdı geniş alana sahip olan odalarda daha göze görünür ve iç açıcı olur.

Yatak odanızda fazla renk karışıklığını tavsiye etmiyorum. Mesela; Duvar rengi krem olup kullanılacak giysi dolabınızı istediğiniz sade renkte koyabilirsiniz. Yatağınızın baş kısımlarında let ışıklar kullanabilirsiniz. Gece let ışıkların açık olması hem karanlığı azaltır hem de size değişik ambians katar. Yatağınızın ayak uç kısmında geniş bir boşluk varsa oraya takı dolabı yerleştirebilirsiniz. Halıyı fazla dolu kullanmanız odayı sıkabilir, yani her boşluğu kapatmayın belli aralıklar olabilecek şekilde odaya uyumlu halı veya bir kaç parça küçük halılar seçebilirsiniz.

Salon için önerilere değinecek olursak, salona daha detay verilir ve özen gösterilir. Mesela; kullanılan konsül üzerine küçük ve büyük şekilde aksesuar yerleştirilebilir. Duvar kağıdı kullanılabilir. Fon perdeler kullanılabilir. Hatta fon perdelere uyacak mobilyalar tercih edilebilir. Bir köşeye büyük bir vazo veya vazo içinde büyük çiçekler konulabilir. Harika bir avize tercihi ile de salon mükemmel görünüm kazanabilir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica