Bel Gevşekliği Hastalığı Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi Nedir?

Bel Gevşekliği Hastalığı Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi Nedir?
Bel Gevşekliği Hastalığı Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi Nedir?

Bel Gevşekliği; Cinsel birleşme sırasında, meninin vaktinden önce gelmesine verilen addır. Halk dilinde erken boşalma olarak bilinmekte, tıpta ise ejakulasyon adı verilmektedir. Günümüzde birçok kişinin sıklıkla karşı karşıya kaldığı bir durum olarak bilinmektedir. Toplumda bu konuda, farklı düşünceler algılanarak bir uzmana giderek destek almak kişiler tarafından çok istenmemekte ve bunun bir ayıp olgusu yarattığı da bilinmektedir. Tedavisi mümkün olan bir hastalıktır.

Bel Gevşekliği Hastalığı Nedir?

Cinsel ilişki sırasında, erkek partnerin istem dışı olarak meninin erken gelmesi olayına bel gevşekliği hastalığı denmektedir. Yapılan araştırmalar neticesinde genelde sorunun ana kaynağının ruhsal bir durum olduğu tespit edilmiştir. Belirli bir yaş grubu olmayıp, her yaşta görülebilmektedir. Doğru tedavi ile kısa süre içerisinde normal cinsel yaşantıya kavuşmak mümkündür. Nedenleri hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz?

Bel Gevşekliği Hastalığının Nedenleri Nelerdir?

Hastalığın en önemli nedenleri arasında ruhsal ve psikolojik durum etkili olmaktadır. Erkek partnerin kendine güvensizliği, huzursuzluk, endişe, sinir hali ve kadın partnerin karşısında mağdur olma düşüncesi psikolojik nedenler arasında yer almaktadır. Uzun süre ilişkiden uzak kalmış olması ve mastürbasyon alışkanlığının aşırı derece artması sonucu ortaya çıkan aşırı duyarlılıkta nedenleri arasında yer almaktadır. Sizlerde bel gevşekliği hastalığının belirtilerini merak ediyor iseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Bel Gevşekliği Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Cinsel birleşme esnasında erkek partnerin istem dışı olarak zamanından önce boşalması ve meninin gelmesi hastalığın en büyük ve tek belirtisi olmaktadır. Sadece cinsel birliktelik esnasında görülmektedir ve kişi bu durumun sürekli olduğunu fark etmesi durumunda uzman kişilerden destek alarak sorunlarına çözüm bulabilirler.

Bel Gevşekliği Hastalığından Korunma Yolları Nelerdir?

Bel gevşekliği hastalığı psikolojik ve ruhsal durumdan kaynaklı bir hastalık olması nedeni ile ruhsal durumun en üst düzeyde tutulması gerekmektedir. Uzun süre ilişkiden uzak kalmak ta sorunların meydana gelmesine sebebiyet vereceğinden, uzak kalınmaması gerekmektedir. Düzenli olarak cinsel ilişkiler hastalığının önüne geçecektir. Uzun süre alışkanlık yapabilecek seviyede mastürbasyondan uzak durulması da korunma yöntemleri arasında yer almaktadır. Tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak ister misiniz?

Bel Gevşekliği Hastalığının Tedavisi Nedir?

Uzman kişilere başvuru yapıldıktan sonra altında yatan nedenler araştırılması gerekmektedir. Nedeni tespit edildikten sonra, tedavisi başlanmalıdır. Psikolojik ve ruhsal durumlardan kaynaklı sorunlarda, telkin ve eğitimler ile sorun başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir. Tabi sebeplerden kaynaklı sorunlarda, cinsel birliktelik sıklığını artırmak ve mastürbasyon dan uzak durmak sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Tıbbı olarak ilaçlar ile bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır.1 kaç kez bu sorunla karşı karşıya kalmış kişiler, destek almadan zamanla da bu sorun kendi kedine çözülebilmektedir. Uzun süren durumlarda, çekinmeden destek alınmalıdır. Tedavilerde başarı oranı %90lardadır.

Bel Gevşekliği Hastalığı Olan Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

Hastalığı olan kişiler ilişki sırasında, mağdur olma, utanma gibi psikolojik etmenlerden uzak durmalı, ilişki aşamasında erken boşalma hissi yaşadıklarında ilişkiye bir süre ara vermeleri bir çözüm olabilmektedir. Kesinlikle psikolojik baskının altında kalarak, kendini mağdur görme gibi olumsuz düşüncelerle ilişkiye başlamamalıdır. Bu durumun var olduğu düşünülmekte ise, bir süre mastürbasyon yapmamak ta dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır.

Sonuç ve Okura Sorular

Sonuç olarak, tedavisi mümkün ve başarı oranı yüksek olan bir hastalıktır. Bu durumla karşı karşıya olan kişilerin destek almaktan çekinmemeleri gereklidir. Çekinmek, destek almamak yaşam kalitesini düşüreceği gibi kişiyi cinsel yaşantıdan uzaklaştırabilir. Partnere mağdur olma, utanma gibi düşüncelerden uzak durmak sorununuzun kendiliğinden ortadan kalkmasına da yardımcı olacaktır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica