Aziz Yıldırım Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi, Aziz Yıldırım Neden Hapis Yattı?

Aziz Yıldırım Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi, Aziz Yıldırım Neden Hapis Yattı?
Aziz Yıldırım Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi, Aziz Yıldırım Neden Hapis Yattı?

Aziz Yıldırım Kimdir?;1952 yılında doğan Aziz Yıldırım, şu anda Fenerbahçe sportif kulübünün başkanlık görevini yürütmektedir. Asıl mesleği İnşaat Mühendisidir. Üniversite hayatına başlayana kadar Düzce ilinde eğitimlerini sürdürmüştür. Bazı kulüplerde futbol oynadığı da bilinmektedir. Gazi üniversitesi mühendislik fakültesinden mezun olan Aziz Yıldırım inşaat sektöründe de etkili birisidir. Maktaş isimli bir firmaya sahiptir. Kuzey Atlantik Paktı yani kısa adıyla NATO'nun ihalelerine de katılan bir şirketi vardır. 1998 yılında Fenerbahçe kulübü başkanlığına seçilen Aziz Yıldırım yaklaşık 20 yıldır aralıksız bu görevini sürdürmektedir. Fenerbahçe spor kulübü Aziz yıldırım başkanlığında birçok başarı elde eden bir kulüptür ve milyonlarca taraftara sahiptir. Aziz Yıldırım evli ve 3 çocuk babasıdır.

Hapis Süreci ve Şike İddiası

3 Temmuz 2011 tarihinde yapılan ani bir baskınla Aziz Yıldırım evinde gözaltına alınmış ve yaklaşık 11 ay cezaevinde kalmıştır. Hapiste yatma gerekçesi ile futbolda şike yapmak, rüşvet teklif etmek ve suç örgütü kurmak olarak bildirilmiştir. Aslında Aziz Yıldırım 4 yıldan fazla bir süre ceza almış ama mahkeme hapiste yattığı süreyi hesaba katarak onu tahliye etmiştir. Tüm bu iddialara rağmen bir başka iddia ise Aziz Yıldırımın NATO ile yaptığı işler dolayısıyla böyle bir ceza aldırıldığı yönündedir. NATO kurallarına göre ihaleye katılacak kişilerden birisi herhangi bir ceza almış veya suç işlemezse bir daha ihalelere de katılamamaktadır. Bu iddiada Aziz Yıldırıma bazı şirketlerce ihaleden çekilmesi konusunda uyarıldığı, ihaleden çekilmediği için de bu şekilde oyun oynanmış olabileceğinden de bahsetmektedir.

Aziz Yıldırım 1 yıla yakın süre hapis yatmış hatta 4 yıldan fazla süre hapis cezası verilmiştir ama tam olarak şikeden dolayı mı yoksa başka sebeplerden dolayı mı hapis yattığı netleşmemiştir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica